פודטק (Foodtech) | המכללה האקדמית תל חי

פודטק (Foodtech)

פודטק (Foodtech)

פודטק ישראלי - Foodtech

מדינת ישראל הפכה בשנים האחרונות לאחת מהמדינות בה הטכנולוגיה היא מהטובות בעולם. ניתן לראות את טביעת האצבע הישראלית כמעט בכל תחום, בין אם זה בצבא, בהייטק, ברפואה ובסייבר. תחום נוסף שבו ישראל מצמיחה בשנים האחרונות הוא תחום הפודטק. תחום אשר נוגע לכל מה שקשור למזון, למרכיבים שלו, לאפקט שהוא יוצר בקרב האנשים, זאת באמצעות פיתוחים טכנולוגיים ייחודים. במאמר זה ננסה להסביר על קצה המזלג על הפודטק הישראלי.

מה זה פודטק?

פודטק הוא אחד מהתחומים הטכנולוגיים החדשניים ביותר בתעשיית המזון, שמטרתה היא לשפר את המזון עצמו ואת התוצרת שלו. בנוסף, הפודטק שם כמטרה גם להילחם בתופעות הקשורות למזון כמו השמנת יתר, אנורקסיה, וכמו כן להשפיע על המרכיבים של המזון ועיבודו. יתרה מזאת, התחום נוגע גם בגידולים החקלאיים, ובוחנים את חיי המדף של המזון המוכר והאהוב על כולנו. כיום ניתן לראות ממש אפקט משמעותי כאשר חברות מזון גדולות השוות מילארדי דולרים, שמשקיעות את מיטב הכסף שלהן בתחום. כך גם הפודקט הישראלי.

איפה ניתן לראות פודטק ישראלי ?

בשנים הקרובות אנחנו נרגיש יותר ויותר את הפטנטים של ענקיות טכנולוגיית המזון בישראל. נרגיש זאת בכל הקשור לאוכל הטבעוני, כאשר יהיו יותר ויותר יוגורטים עם מרקמים וטעמים בדיוק כמו אלה שעשויים מחלב, וכך להפסיק את השימוש בחלב מהחי ולהפיק חלב ממוצרים טבעיים ובריאים. כמו כן, גם בצריכת החלבונים נרגיש שינוי, כאשר יהיה פחות צורך באכילת בשר, והחלבונים יפותחו באמצעות זחלים של זבובי הפירות מה שיקטין סיכונים בלחטוף סלמונלה ומחלות שקיימות בבשר ובמקורות חלבון אחרים. בנוסף לכך, נרגיש שהאוכל שלנו יהיה עם פחות סוכר, כאשר הממתיקים שיופקו יהיו ממקורות מתוקים מן הטבע מה שיכול למנוע השמנת יתר.

כמו שניתן להבין, העולם שלנו משתנה ומשתכלל, ואנחנו הולכים להרגיש זאת בכל תחומי החיים. רק זכרו שחלק ניכר מהשינויים מתרחשים כאן בבית שלנו, בישראל.

לימודי FoodTech במכללת תל חי