אגרוטק | המכללה האקדמית תל חי

אגרוטק

אגרוטק

אגרוטק

מדינת ישראל בפרט ובעולם בכלל, מאז ומעולם היה מושתת באופן ניכר על ענף החקלאות. הענף הקדום שבזכותו לבני האדם יש מזון על הצלחת בין אם זה פירות, ירקות והחי. למרות חשיבות הענף בשנים האחרונות נראה שהענף ירד מהפופולריות שלו, אך הרשו לנו לחדש ולספר לכם, שכיום ענף החקלאות זוכה לתשומת לב רבה, בעיקר כאשר תחום האגרוטק נכנס לעולמנו, וכך אנחנו זוכים ונזכה לחלקאות מתקדמת בזכות הטכנולוגיה.

מה זה אגרוטק ?

פירוש המילה אגרוטק מאנגלית הוא "טכנולוגיה חקלאית". כשמו כן הוא תחום מחקר ופיתוח שמסייע לשלב את העולמות שנראים הכי רחוקים אחד מן השני, והם הטכנולוגיה והחקלאות. השילוב מתקיים בזכות הידע המתקדם במדעים השונים כמו ביולוגיה מולקולרית, פיזיולוגיה, גנטיקה ומדעי החיים של בעלי חיים וצמחים. בנוסף גם תחומי המדעים המדויקים כמו מתמטיקה, הנדסה ומדעי המחשב, נותנים גם הם את אותותיהם בתחום, וכך מקבלים עולם חקאלי חדש ומתקדם.

מה נותן לנו תחום האגרוטק?

לתחום האגרוטק יש יתרונות רבים, שחלקם מורגשים היום, וחלקם נרגיש בעתיד. ראשית, התחום מאפשר ליצור מקורות מזון אחרים וכאלה שלא הכרנו עד היום. זה קורה בזכות ההבנה שניתן לשנות את המסלול המטבולי של הצמחים ואת הבקרה הגנטית שלהם. שנית, ישנה טכנולוגיה אשר מיישמת מערכות מכניות וממוחשבות שמגדילות משמעותית את תפוקת הגידול החקלאי בצורה טבעית אך טכנולוגית, וכך יש יותר מזון. לטכנולוגיה זו קוראים אוטומציה בחקלאות. עוד יתרון שהאגרוטק נותן, הוא מערך של הדברה ביולוגית. נכון להיום, רוב ההדברות הן עדיין כימיות, מה שעלול להרעיל את הצמחים ואף לסכן את בריאות האדם. בזכות האגרוטק ניתן לעשות הדברה ביולוגית, וכזו שאינה מזיקה לסביבה, כך שהמזון שמגיע לצלחת שלנו הוא בריא וטוב.

אגרוטק ישראלי

כידוע ישראל היא אחת המדינות שבשנים האחרונות מתקדמת בצורה משמעותית בטכנולוגיה, ואף זכתה לכינוי "Startup-Nation", ובנוסף היא אחת המדינות שהתבססו בצורה הכי משמעותית בזכות החקלאות. לכן תחום האגרוטק הוא תחום אשר מתפתח לכיוונים שבעוד כמה שנים, נראה תוצרים שישפיעו על חיינו בארץ, ועל חיי האנשים בעולם. על פי החוקרים, אנחנו צפויים לראות בקרוב שינויים אשר ישפיעו על כל מה שקשור לקטיף ולאסיף כלומר שתחום הפירות והדגן הם אלה שיקבלו את אור הזרקורים בקרוב. לכן אנחנו ממליצים לכם לעקוב, וזכרו שכאשר אתם צורכים תוצרת ישראלית, אתם מחזקים את הכלכלה הישראלית.

מעבר לקורס במכללת תל חי