תואר שני בעבודה סוציאלית | עובדים סוציאליים - המכללה האקדמית תל חי
.M.A בעבודה סוציאלית
  • .M.A בעבודה סוציאלית

רוצים עוד מידע?

.M.A בעבודה סוציאלית

תואר זה מיועד לבעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית השואפים להרחבת הידע ולשדרוג מקצועי. מטרתנו היא להכשיר עובדים סוציאליים בעלי ידע, יכולת ומסוגלות לעסוק בפרקטיקה מתקדמת בתחומי העשייה המגוונים של העבודה הסוציאלית, ובמקביל לשמש כמנהיגים ומובילי שינוי באמצעות פיתוח שירותים חברתיים המאופיינים ברגישות, רלוונטיות, יעילות ואחריות חברתית.

מבנה התכנית: 

תכנית הלימודים נמשכת שנתיים, ומתפרסת על פני ארבעה סמסטרים, הנלמדים ביום אחד בשבוע.
התכנית מורכבת מקורסים כללים וקורסים ייעודיים בהתאם לאשכולות ההתמחות.

 

אשכול: עבודה קבוצתית
ראש האשכול - ד"ר ורד שנער גולן

האשכול מיועד לעובדים סוציאליים אשר מעוניינים בהכשרה מעמיקה בתחום הקבוצות בהיבט התיאורטי והיישומי. האשכול מכשיר אנשי מקצוע אשר יוכלו ליישם מודלים להתערבות קבוצתית ולממש את המתודה הקבוצתית במגוון אוכלוסיות במסגרות ובארגונים בהם מתקיימת עבודה סוציאלית. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי מעמיק בעולם הקבוצות, תוך ביסוס היכולת להבין ולנתח סוגיות ותהליכים מרכזיים בחייהן של קבוצות. כמו כן, הקניית כלים פרקטיים להבנת שפת ההתערבות הקבוצתית והרחבת הידע היישומי הנוגע להתערבויות במגוון סוגי קבוצות (קבוצות תמיכה, קבוצות משימה וקבוצות לעזרה עצמית). הפרקטיקום מעניק לסטודנטים התנסות בהנחיית קבוצה, בהדרכה וליווי של איש סגל ועבודה משותפת עם קבוצת עמיתים.


אשכול משפחה

ראש האשכול – ד"ר עומר לנס

האשכול כולל לימוד מעמיק של מודלים ומיומנויות התערבות בזוג ובמשפחה, ומבחר של גישות טיפוליות נוספות, במטרה להכשיר סטודנטים להיות מטפלים משפחתיים מוסמכים, לאחר השלמת דרישותיה של האגודה לטיפול משפחתי. הלימודים מהווים מענה על חלק מדרישות ההכרה של האגודה לטיפול משפחתי לתואר “מטפל משפחתי מוסמך”. הפרקטיקום ממוקד בטיפול משפחתי בהדרכה אישית וקבוצתית, הכולל טיפול ב-3-4 משפחות.

אשכול טראומה וחוסן

ראש האשכול – ד"ר משה פרחי

האשכול מדגיש את תפקידם של עובדים סוציאליים כמגיבים ראשונים במצבי חרום ומכשיר אותם לכך באופן תיאורטי ומעשי. הלימודים באשכול מכשירים סטודנטים למגוון של תפקידים בטווח רחב של מצבי טראומה, כולל התערבויות כמגיבים ראשונים במצבים של אסון המוני וחירום. בנוסף נלמד על הטיפול במצבי משבר ופוסט טראומה, היכרות עם טראומטיזציה משנית ושיקום אוכלוסיות פגועות. הפרקטיקום ממוקד בסיוע לעובדים סוציאליים ובעלי מקצועות אחרים לפתח תכניות התערבות ולהתמודד במצבי אסון וחירום, ולהכשיר אותם לתפקד כצוותי מניעה במצבים אלה. 

 

למה ללמוד עבודה סוציאלית בתל-חי?

  • חברי הסגל הם מטפלים מומחים ואנשי שטח נלהבים הנמצאים בחזית המחקר והעשייה.
  • אשכולות התמחות ייחודיים ומרתקים.
  • בוגרי עבודה סוציאלית של המכללה האקדמית תל-חי זוכים לאהדה בקרב מעסיקים.