שירותי אנוש | לימודי שירותי אנוש לתואר ראשון - המכללה האקדמית בתל חי
B.A בשירותי אנוש
  • שירותי אנוש

רוצים עוד מידע?

שירותי אנוש

שירותי אנוש מהווים את מכלול הארגונים או היחידות בארגונים המוקדשים לעבודה עם קהל, במטרה לשקם, לשמר ובמידת האפשר לשפר את רווחת הכלל ואת תפקודם האישי והחברתי של פרטים, קבוצות וקהילות. הלימודים בחוג מקנים מידע בין-תחומי המאפשר להבין את הסוגיות הכרוכות במתן שירותים ולפתח את הידע היישומי הנחוץ למילוי מגוון תפקידים בהגשת שירותי אנוש ובארגון וניהול, בתכנון ובהערכה שלהם במציאות הישראלית העכשווית.
הלימודים בחוג מורכבים מקורסים עיוניים, יישומיים ומחקריים המשלבים יסודות פסיכולוגיים, סוציולוגיים, כלכליים, ארגוניים, מנהליים, משפטיים ופילוסופיים – ביחס לארגוני שירותי האנוש, לעובדיהם ולנעזרים בשירותיהם בעיקר מהתחומים הבאים: מדעי ההתנהגות, מדעי החברה, לימודי רווחה, תכנון וניהול, משאבי אנוש, כלכלה, ניהול ועוד.  כמו כן כוללים לימודים ספציפיים בתחום שירותי האנוש כגון: צרכי לקוחות, איכות השירות, התנהגות ארגונית, התאמת השירות לצורכי הלקוח, סוציולוגיה של שירותי אנוש, פסיכולוגיה חברתית, מבנה ודינמיקה של ארגונים, ניהול פיננסי, בקרת איכות ,תיאוריות ארגוניות, אתיקה וכדומה. בשנה ב' נדרשים הסטודנטים להתנסות בשירותי אנוש בפועל, כדי לעגן בעשייה את הידע התיאורטי והמחקרי.

למה ללמוד שירותי אנוש בתל-חי?

  • בבואם לראיון עבודה בוגרי החוג יוכלו להגיד כי אין תחום ארגוני שהם לא למדו: הם למדו יחסי אנוש, ניהול, ניהול משאבי אנוש, את יסודות הכלכלה, חדשנות (יזמות), תכנון, עבודה בצוות, את יסודות המשפט וחוקי עבודה.
  • החוג היחידי בארץ שמאפשר לצבור ניסיון רלוונטי בעבודה בזמן הלימודים.
  • הקורסים בתוכנית משלבים התנסות ופתרון בעיות בשטח , ומאפשרים לסטודנטים להיחשף לחיי היום יום בארגונים.
  • בחוג יש מסלול התמחות בניהול משאבי אנוש המיועד למי שמסיים שנה ראשונה בציון 85 לפחות.
  • לימודים בחוג זה הם דו חוגיים, כלומר אתה לומד שירותי אנוש, ובוחר עוד חוג מהפקולטה למדעי החברה: כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חינוך, לימודים רב-תחומיים או לימודי מזרח אסיה.  
  • ניתן להשתלב בתוכנית היוקרתית צוערים לשלטון המקומי.
  • ניתן ללמוד חוג זה במסלול מרוכז בשילוב עם החטיבה "אדם, מדינה ושינוי חברתי" מהחוג ללימודים הרב תחומיים.

איך זה עובד? 
הלימודים האקדמיים נמשכים שלוש שנים. להשלמת התואר נדרשות 60 נקודות זכות בלימודי שירותי אנוש ו- 60 נקודות זכות בחוג משלים.
שנה א - קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון מבוא לשירותי אנוש, תקשורת בין-אישית ומבוא לסוציולוגיה.
שנים ב ו-ג – קורסים מתקדמים ולימודים מעשיים כגון ארגון שירותי אנוש, מבוא לניהול, יסודות השיווק והפרסום, שלטון מקומי ומרכזי, פסיכולוגיה חברתית, תמחיר ותמחור שכר, לימודי התנסות ועבודת שדה ועוד.